środa, 1 lutego 2017

Свети Стефан (Sveti Stefan), Црна Гора (Crna Gora, Montenegro, Czarnogóra)Sveti Stefan / July 14, 2013


Podróże są męczące. Szczególnie takie, w które zwykłam się wybierać. Nie spędzam wiele czasu w jednym miejscu, lubię być w drodze. Kiedy sobie myślę, co z największą przyjemnością robiłabym w życiu, to pierwsza (choć nie jedyna) odpowiedź nasuwa mi się taka: jeździłabym po świecie kamperem (z rowerem w zestawie). Od jednego miejsca do drugiego. Ze zmieniającymi się krajobrazami za oknem, z rozwianym włosem, muzyką drogi i wiecznym brakiem celu. Czemu się na to nie odważyłam? Bo jeszcze nie znalazłam sposobu na sfinansowanie takiej wyprawy.Sveti Stefan / July 15, 2013


Dlatego tak dobrze wspominam dwie wyprawy samochodowe po Bałkanach. Jednego lata podążaliśmy szlakiem stolic i dużych miast. Kolejnego było zaciszniej, z namiotem i poranną kawą parzoną na kuchence turystycznej. Pewnego dnia dotarliśmy do raju. Nie wiedząc wcześniej, że tak wygląda raj, planowaliśmy tam zostać jedną, dwie noce. W rezultacie camping w gaju oliwnym zatrzymał nas kilka dni. Kiedy teraz przeglądam foldery z minionych wakacji, zastanawiam się czemu z tego pola namiotowego nie mam żadnego zdjęcia. Ale widocznie tak musi być, że raje w kadrach się nie mieszczą. Pozostaję obrazy okolicy – pięknej czarnogórskiej miejscowości Sveti Stefan. I dlatego, że podróże są męczące, tak przyjemnie jest czasem spędzić dzień na plaży. To nic, że kamienista.
Sveti Stefan / July 15, 2013Sveti Stefan / July 16, 2013

Sveti Stefan / July 15, 2013

Sveti Stefan / July 15, 2013

Sveti Stefan / July 15, 2013

Sveti Stefan / July 16, 2013

Sveti Stefan / July 14, 2013

Sveti Stefan / July 14, 2013

Sveti Stefan / July 16, 2013

2 komentarze:

 1. Słodziak, ten Stefan.
  Niestety w Czarnogórze byłem tylko jeden dzień. Zatem zazdraszczam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uroczy był, to prawda. Wśród krajów Bałkańskich Czarnogóra wiedzie prym. Na tak małej powierzchni pomieściła tyle różnorodnych widoków!

   Usuń

Pamiętaj, blog karmi się twoimi komentarzami!
Un blog se alimenta de tus comentarios. ¡Haz uno!
A blog feeds on your comments. Make one!
Un blog nutre i tuoi commenti. Fare uno!
Un blog se nourrit de vos commentaires. Faites un!
Ένα blog τρέφεται με τα σχόλιά σας. Κάντε ένα!
Ein Blog füttert Ihre Kommentare. Machen Sie eins!
ბლოგის ით თქვენი კომენტარი. რათა ერთი!